meimon
14 بهمن 1401 - 16:02

انقلاب بر ۳ رکن آموزه‌های اسلامی، اتکای به مردم و پیروی از ولی‌فقیه استوار است

امام جمعه موقت اصفهان گفت: پیروزی و امنیت جمهوری اسلامی بر سه رکن آموزه‌های اسلامی، اتکای به مردم و پیروی از ولی فقیه" استوار است و این‌ها عواملی بودند که انقلاب را پیروز کرد‌ند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان، حجت‌الاسلام مجتبی میردامادی، در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اصفهان، اظهار داشت: همان‌گونه که در دستگاه قضایی، میزان، کفه ترازو نیست، بلکه اعمال است در روز قیامت هم اعمال ما سنجش می‌شوند و چیزی سنگین‌تر از حسن خلق نیست. برخی در خانه با خانواده خود  بداخلاق هستند که  این سبب سنگین شدن کفه ترازو در روز قیامت می‌شود.

وی افزود: در روز قیامت باید به چهار سوال پاسخ دهیم، این‌که عمر خود را چگونه گذراندیم، جوانی‌مان را چگونه تمام کردیم، مال‌مان را از چه راهی به دست آوردیم و در چه راهی صرف کردیم و چقدر اهل بیت)ع) را دوست داریم.

امام جمعه موقت اصفهان با بیان اینکه اعتکاف یعنی خودسازی و ماه رجب یعنی تهذیب نفس، تصریح کرد: عبادت برای همه و اعتکاف برای کسانی که در توان‌شان است روزه بگیرند، توصیه شده است.

وی با اشاره به استقبال مردم از امام(ره) گفت: رهبری که 15 سال در تبعید بود و صدها توطئه علیه او شده بود، با چنین استقبالی بی‌نظیری روبه‌رو شد. پس از پیروزی انقلاب اسلامی تا به امروز نیز دشمنان مکرهای بسیاری به کار بردند، ولی توطئه‌های ترکیبی و نظامی، همگی با شکست‌ روبه‌رو شد‌.

میردامادی ادامه داد: هنوز به نقطه‌ای نرسیدیم که بگوییم به همه خواسته‌هایمان رسیده‌ایم، مشکلاتی وجود دارد و مسئولان باید جهادی تلاش کنند تا مسائل اقتصادی و مشکلات معیشتی مردم برطرف شود.

وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی برخلاف تمام انقلاب‌ها مبتنی بر دعوت و رافت بوده است و هیچ‌گاه نخواسته است با کسی بجنگد ولی دشمن بداند اگر خطایی کند 10 برابرش را تا نابودی خواهد چشید.

امام جمعه موقت اصفهان اظهار داشت: پیروزی و امنیت جمهوری اسلامی بر سه رکن آموزه‌های اسلامی، اتکای به مردم و پیروی از ولی فقیه" استوار است و این‌ها عواملی بودند که انقلاب را پیروز کرد‌ند.

وی با اشاره به این که مردم برای حفظ اسلام قیام کردند، ادامه داد: باید بر شما مردم که توانستید تمام توطئه‌ها را خنثی کنید، آفرین گفت؛ حرکت شما در 22 بهمن می‌تواند مشت کوبنده و نابود کننده را بر استکبار جهانی فرود آورد، شما مردم جوانان خود و آسایش‌تان را فدا کردید و در مقابل تحریم و سختی‌ها مقاومت کردید، این‌ها عواملی بود که انقلاب را به پیروزی رساند.

انتهای پیام/163/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1017028